Поезія – це завжди неповторність…


Поезія - це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі…
Ці слова з вірша Ліни Костенко червоною ниткою пройшли через поетичне свято, яке відбулося у ДНЗ «Запорізький БЦ ПТО» 19 березня 2018 р. Захід був присвячений відзначенню 88-ліття видатної української поетеси Ліни Костенко та Всесвітнього дня поезії.
На святі звучали вірші письменниці, прочитані учнями Тринкеншу Ганною та Дробною Ганною, а також викладачами Зазеріною Т. В., Євдощенко Н. П., Ренгевич О. В. Ведуча Тюріна Т. В. акцентувала увагу на геніальності письменниці, її духовній красі, багатстві внутрішнього світу. Сповідуючи ідеали покоління «шістдесятників», вона залишалася вірною їм за будь-яких умов. ЇЇ так і не змогли змусити писати «під диктовку» або «на замовлення» влади. При повній нездатності до найменшого приниження їй жилося важко, але вона не покаялася в жодному сказаному слові, в жодному вчинку, талант її залишився вільним, незалежним, вона не кланялася й не зігнулася ні перед ким. І разом з тим залишалася просто жінкою, яка кохала і була коханою…  
І чари, і музика, і біль, і бентежні асоціації, і захват од простору та висоти  - всі ці емоції були присутні на чарівному святі поезії.

19.03.2018 р.
Тюріна Т. М.,
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізький БЦ ПТО»Немає коментарів:

Дописати коментар